Clasament

# Team M P
1 Universitatea 6 38
2 CFR 1907 6 37
3 Astra 6 29
4 FCSB 6 28
5 Botoşani 6 28
6 Mediaş 6 25
Instagram

Stiri

Stiri club

Trei ”semnături” în cantonamentul de la Rogla!

Vineri, 28 Iunie 2019 14:45
În stagiul din Slovenia a fost ”ziua semnăturilor”, trei noi jucători străini devenind ”atriști cu acte în regulă”!


Astfel, clubul nostru și-a asigurat semnăturile următorilor jucători:

-         David Tiram – fundaș central, a semnat pe doi ani cu clubul nostru. Are 25 de ani și vine de la Maccaby Netanya, club de prim eșalon israelian.

-         Georgi Kitanov – portar crescut la CSKA Sofia, ultima data la Cherno More Varna, în Bulgaria, 24 de ani. Internaționalul bulgar a și debutat pentru echipa noastră în partidele amicale, angajamentul său cu Astra întinzându-se pe durata a 3 ani.

-         Ljuban Crepulja – mijlocaș central croat, 25 de ani, international de tineret al acestei țări, ultima data la FK Sarajevo (Bosnia). Crescut la Dinamo Zagreb, a mai evoluat la Mechelen (Belgia), Soligorsk (Belarus), Belupo (Croația). Acesta a semnat un angajament pentru următorii doi ani, toți cei trei jucători aflându-se deja sub comanda lui Dan Alexa.

Bun venit și mult succes în tricoul Astrei!

Citit 4016 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!