Clasament

# Team M P
6 Academica 25 36
7 Chindia 25 32
8 AFC 25 31
9 FC 24 30
10 Viitorul 25 29
11 Astra 25 29
12 Mediaş 25 28
13 Dinamo 25 27
14 FC 24 22
15 Voluntari 24 21
Instagram

Stiri

Stiri club

Merloi – transfer înainte de reunire

Miercuri, 12 August 2020 21:27
George Cristian Merloi este jucătorul Astrei, acesta semnând un contract valabil pentru următoarele 5 sezoane cu clubul nostru!

Internațional de juniori și tineret, mijlocașul născut în 199 a evoluat la Academica Clinceni, în sezonul trecut, acolo unde ajunsese de la clubul francez Rennes.
Merloi este al doilea jucător trabsferat în această vară de Astra, după internaționalul Valerică Găman.

Reveniri pentru Moise, Miguel Santos și Popa

Totodată, în efectivul pregătit de Bogdan Andone își vor face apariția mai mulți jucători care au fost împrumutați sezonul trecut de către Astra la alte echipe, portarii Miguel Santos (Clinceni) și Mihai Popa (Rapid) și mijlocașul Romario Moise (UTA) fiind printre cei care se vor alătura lotului nostru.

Reunire după teste

Joi, echipa noastră va efectua un nou set de teste Covid 19, apoi, după sosirea rezultatelor, vineri, este programat un prim antrenament, Bogdan Andone urmând să aștepte alte câteva zile și sosirea jucătorilor străini, învoiți câteva zile în plus (Crepulja, Seto, Radunovic, Graovac, Bruno David). În funcție de programarea primei etape din noul sezon, programul va cuprinde (sau nu) și un joc amical.
Citit 1670 de ori
SPONSORI OFICIALI

  logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

    Tinmar  intervenus-logo      ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!