betano
Instagram
Umatorul meci

   1 : 0
FCSB vs Astra Giurgiu
Liga I. Etapa 10  
Dum. 20 mai, 20:45

Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 10 50
2 FCSB 10 49
3 Universitatea 10 38
4 Viitorul 10 35
5 Astra 10 33
6 Poli 10 24
Foto: Razvan Pasarica Foto: Razvan Pasarica

”Primăvara” vine la Giurgiu, mai devreme!

Miercuri, 15 Februarie 2017 16:18
Astra – Genk, cu echipa noastră pentru prima data în faza superioară eliminatorie a unei competiții europene, se joacă joi, de la orele 20,00, la Giurgiu, duelul dintre elevii lui Marius Șumudică și gruparea belgiană, fiind ”primul eveniment notabil” al fotbalului românesc și o adevărată ”bornă” în istoria municipiului Giurgiu”


Echipa noastră se află de marți în cantonament centralizat, antrenorii echipei noastre având două probleme importante de lot - Lovin și Boubacar fiind suspendați pentru acest joc.

”Sperăm la un stadion plin, vreau să cred că lumea va fi alături de noi în cel mai important moment european al nostru. Repet, nu știu când fotbalul românesc va mai avea echipe calificate în fazele superioare” – spune Marius Șumudică.

Amintim că biletele la meciul Astra – Genk se vând, în Giurgiu, până la ora meciului, cel mai ieftin tichet costând doar  15 ron (celelalte prețuri sunt 30, 45, respectiv 70 lei).Brigadă norvegiană la Astra - Genk


Partida de joi, din ”șaisprezecimile” Europa League va fi arbitrată de o brigada din Norvegia, formată din Svein Oddvar Moen (la centru), ajutat de asistenții Kim Thomas Haglund și Magnus Lundberg. Al patrulea oficial va fi Jan Erik Engan, iar arbitri adiționali - Svein-Erik Edvartsen și Tore Hansen.

De menționat că reprezentanții UEFA sosiți la Giurgiu de câteva zile au constatat că gazonul arenei ”Marin Anastasovici” se prezintă în condiții excelente, arena giurgiuveană fiind pregătită să primească ”botezul primăverii europene”.
Citit 3617 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!