betano
Instagram
Urmatorul meci

  1 : 0
Astra Giurgiu  vs CS U Craiova
Liga I. Etapa 6 
St. Marin Anastasovici
Luni 23 apr. 20:45

Clasament

# Team M P
1 FCSB 6 42
2 CFR 1907 6 40
3 Universitatea 6 34
4 Viitorul 6 30
5 Astra 5 26
6 Poli 5 21

Astra - Timișoara, în semifinalele Cupei României

Luni, 10 Aprilie 2017 20:31
Calificată în semifinalele Cupei României după ce a eliminat Nuova Mama MIa Becicherecul Mic, Luceafărul Oradea și Viitorul, echipa noastră mai are de trecut un singur ”hop” înainte de a juca o nouă finală.
Conform tragerii la sorți, desfășurată astăzi, începând cu ora 13:30, la Casa Fotbalului (sala „Nicolae Dobrin”) în semifinalele Cupei României, ediția 2016-2017, Astra va întâlni pe ACS Poli Timișoara - finalistă a Cupei Ligii, într-o dublă manșă care va desemna finalista competiției. ”Nu va fi un meci ușor, de fapt, cu oricine jucam, în semifinale, presiunea este aceeași, pentru că finala este foarte aproape și toate echipele doresc să ajungă acolo. Am avut o experiență din care sper să fi învățat, cu Timișoara, în campionat. Îmi doresc trofeul, este un obiectiv prioritar pentru noi” - spune antrenorul echipei noastre, Marius Șumudică.

Jocurile din cadrul turului semifinalelor Cupei României vor avea loc în intervalul 25 aprilie - 27 aprilie 2017, iar returul în perioada 16 mai - 18 mai 2017.


În cealaltă semifinală se vor întâlni CSU Craiova și FC Voluntari
Citit 2241 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!