betano
Instagram

Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 10 50
2 FCSB 10 49
3 Universitatea 10 38
4 Viitorul 10 35
5 Astra 10 33
6 Poli 10 24

Luni aflăm adversarul din Europa League

Duminică, 18 Iunie 2017 15:46
Calificată pentru a cincea oară consecutiv în cupele europene, unde, de fiecare dată a avut un parcurs remarcabil – ajungând cel puţin până în faza play-off-ului grupelor, ultimul sezon fiind de-a dreptul istoric, cu o calificare, în premieră, în „primăvară”, Astra are, din nou, „emoţii europene”.


Luni, la Nyon – Elveţia, este programată tragerea la sorţi pentru turul I preliminar şi turul II preliminar al Europa League, echipa noastră fiind în postura de „cap de serie”, în turul secund!

De fapt, dintre cele 116 echipe care se vor afla în urne (100 care vor intra în turul I preliminar şi încă 16 care acced direct în turul secund), doar două echipe au un coeficient superior Astrei (Maccabi Tel-Aviv, din Israel şi Galatasaray – Turcia), cu un punctaj de 17,870, echipa noastră devansând echipe precum Hajduk Split, Brondby, Mlada Boleslav, Utrecht, Aberdeen, Panionios, care încep competiţia tot din turul 2, programat pe 13 şi 20 iulie.

Jucătorii pregătiţi de Edi Iordănescu vor afla rezultatul tragerii la sorţi în cantonamentul din Slovenia, acolo unde “noua Astra” pregăteşte sezonul care se apropie cu paşi repezi.
Citit 2089 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!