betano
Instagram
Urmatorul meci

  1 : 0
Astra Giurgiu  vs FCSB
Liga I. Etapa 1 
St. Marin Anastasovici
Sam 21 iulie 21:00

Clasament

# Team M P
1 Astra 1 3
1 FC 1 3
3 CFR 1907 1 1
3 Botoşani 1 1
5 AFC 0 0
5 Concordia 0 0

Punct la „adevăr”

Luni, 07 August 2017 13:16
Echipa noastră a luat un punct în deplasarea de la Turnu Severin, remizând, 1-1 cu CSU Craiova, acesta fiind primul punct din deplasare adus în acest sezon al Ligii I.


Golgeterul echipei noastre, până acum, Silviu Balaure a “lovit”, din nou, cu al treilea gol al stagiunii pentru el, la capătul unui contraatac, egalarea survenind la reuşita lui Mitriță (51).

Chiar dacă gazdele au mai avut ceva ocazii, mai ales înainte de faza egalării, cea mai mare ratare a aparţinut echipei noastre, pe final de joc, în min. 89, când Romario Moise a plasat mingea pe lângă portarul advers, la o ieșire hazardată a lui Mitrovic, dar mingea a ocolit plasa şi niciun coechipier nu a ajuns la timp pentru a aduce cele trei puncte.

De remarcat faptul că, în echipa noastră a debutat Mihai Butean – la primul său joc în Liga I, în primul unsprezece trimis în terend e Edward Iordănescu regăsindu-se trei jucători care acum câteva luni combăteau la “satelitul” Astrei (Butean, Moise şi Balaure, jucători tineri şi care, iată, în meciul de la Craiova, au avut prestaţii remarcate).

Urmează pentru Astra, revenirea pe teren propriu, chiar miercuri, orele 17,00, la Giurgiu fiind programat meciul cu Concordia Chiajna.CS Universitatea Craiova — AFC Astra Giurgiu 1-1 (0-1)Stadion ''Municipal'' — Drobeta-Turnu Severin. Spectator: circa 500.  Au marcat: Alexandru Ionuț Mitriță (51) / Silviu Balaure (9).

CSU: Mitrovic – Dimitrov (75 Ferreira), Kelic, Barthe, Briceag – Screciu – Bărbuţ (64 Gustavo), Zlatinski, Băluţă (23 Mitriţă), Bancu – Roman. Antrenor: Denis Mangia.

Astra: Illiev – Butean, Erico, Bejan, Stan (cpt) – Dandea – Balaure, Moise, Marquinhos (71 Ioniţă), Nicoară (64 Piţian) – Chipirliu (Le Tallec). Antrenor: Edward Iordănescu.

Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenți: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (București) Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Romulus Chihaia (București) — LPF

Citit 1760 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!