betano
Instagram

Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 22 49
2 FCSB 22 47
3 Universitatea 22 43
4 Astra 22 37
5 Botoşani 22 35
6 Viitorul 22 34

Invincibilitate confirmată

Duminică, 27 August 2017 19:13
Cu 15 puncte în 8 meciuri, echipa noastră se menţine „în grafic” pentru un loc de play-off, ultimul rezultat, 2-0 cu Juventus Bucureşti confirmând că parcursul foarte bun al echipei de pe teren propriu nu este deloc întâmplător.
Astfel, în 5 meciuri jucate „acasă”, echipa pregătită de Edward Iordănescu nu a încasat niciun gol, obţinând 13 puncte – singura „sincopă” fiind remiza albă cu CSMS Iaşi, într-un joc în care Astra a jucat, totuşi, o repriză, cu un om în minus.

Claudiu Belu, devenit „stăpânul” flancului drept şi francezul Le Tallec, cu primul său gol, în liga I (mai marcase în preliminariile Europa League) au adus sucesul Astrei înainte de prima pauză din acest sezon, pauză în care jucătorii noştrii vor „bifa” un cantonament montan, care începe luni, la Braşov. Din lot nu va face parte portarul Illiev – convocat la Naţionala Bulgariei, dar va intra în progtramul normal al echipei ultima achiziţie – japonezul Takayuki.

Următorul joc oficial al echipei noastre este programat pe 8 septembrie, la Botoşani. 


Astra – Juventus Bucureşti 2-0 (1-0)

Stadion: “Marin Anastasovici”. Spectatori: circa 1000. Au marcat: Claudiu Belu (44), Anthony Le Tallec (87).

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Radunovici (Nicoară '54) - Dandea, Mrzljak, Stan (cpt)  - Balaure, Abang (Le Tallec '60), Marquinhos (Chipirliu '75). Antrenor: Edward Iordănescu

Juventus Bucureşti: Mingote - C. Petre, Walace, Benga, Fl. Ştefan - Sesar, Mihăescu - Zaharia, Băjenaru (Neacşu '89), Stoenac (Bărbulescu '55) - Măzărache (Ţâră '74). Antrenor: Marin Barbu

Cartonaşe galbene: Polczak '28, Mrzljak '48, Nicoară '85 / C. Petre '40, Măzărache '47, Bărbulescu '67, Benga '72

Cartonaş roşu: Sesar '78

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe - Cătălin Popa

Observatori: Corneliu Fecioru, Romulus Chihaia

Citit 1057 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!