Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 21 46
2 FCSB 21 40
3 Universitatea 21 38
4 Sepsi 21 33
5 Viitorul 21 33
6 Astra 21 31
7 FC 21 28
8 Mediaş 21 28
betano
Instagram

Mult a fost, puţin a mai rămas

Vineri, 02 Februarie 2018 10:11
Gândindu-ne la restructurarea echipei, din vara trecută, la întinerirea lotului, poziţia pe care se află acum Astra este una remarcabilă! Pe locul 4 în ierarhia la zi a Ligii I, cu doar 4 etape înainte de finalul sezonului regulat, echipa noastră are şanse mari să se claseze pe un loc de play-off, fapt care ar însemna trecerea într-o altă etapă, superioară, a proiectului actual.

Elevii lui Edward Iordănescu încep astăzi meciurile dintr-un februarie decisiv pentru ce va urma, cu un joc pe terenul campioanei de anult recut, Viitorul. De fapt, este un derbi dintre ultimele două campioane ale României, un meci direct cu implicaţii importante în zona locurilor 1-6, unde, astriştii speră să rămână în continuare şi chiar să-şi consolideze poziţia. Orice punct va conta enorm, orice pas greşit…de asemenea!
Fără Abang – suspendat, dar cu Florentin Matei, Laurenţiu Buş şi Urko Vera – noile achiziţii ale Astrei, gata de debut, echipa noastră încearcă astăzi, de la orele 20,45, să mai facă un “pas în faţă”!
Citit 1331 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!