Clasament

# Team M P
1 Viitorul 4 10
2 CFR 1907 4 10
3 Universitatea 4 9
4 Botoşani 4 8
5 Poli 4 8
6 Astra 4 7
7 Mediaş 4 6
8 Sepsi 4 4
betano
Instagram

Juniorii Astrei la loturile Naţionale

Marți, 04 Septembrie 2018 16:13
Cu trei jucători de la clubul nostru în lot,  România U19 va disputa o ”dublă” amicală în compania selecționatei similare a Ciprului în perioada 8-10 septembrie, prima partidă fiind programată să se dispute la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia (ora 18,00), urmând ca cea de-a doua să se joace la Buftea.


Astra 2 are nu mai puţin de 3 jucători convocaţi la naţionala condusă de Dan Oprescu,  Radu Chiriac – care este şi căpitanul acestui lot şi ultimul transferat – Alexandru Duminică (jucător adus de clubul de Liga I de la Piteşti) plus Gabriel Şerban, fotbalist crescut de Astra, mijlocaşul central având o evoluţie şi dezvoltare constant bună în ultimele sezoane sunt cei trei jucători prezenţi la această convocare.

Reprezentativa U19 va juca în toamna acestui an calificările Campionatului European dedicat juniorilor Under 19, care se va desfășura în Armenia în vara anului 2019. România va face parte din Grupa 13 alături de Bulgaria, Grecia și Gibraltar. Turneul de calificare va fi găzduit de Bulgaria și se va desfășura în perioada 14-20 noiembrie, conform următorului program:14 noiembrie 2018: Bulgaria – România, 17 noiembrie: Grecia – România şi 20 noiembrie: România – Gibraltar

Echipele care se vor clasa pe primele două locuri în cele 13 grupe se vor alătura celor două echipe calificate direct la Turul de Elită, Portugalia și Germania. Turul de Elită se va disputa în primăvara anului 2019. La finalul Turul de Elită, câștigătoarele celor 7 grupe, alături de țara gazdă, Armenia, vor participa la Campionatul European care se va desfășura în iunie 2019.

În plus şi George Marin - jucător născut în anul 2001 - fotbalist transferat de clubul nostru în această vară bifează un turneu de pregătire în Suedia, sub comanda noului antrenor de la Under 18 - Laurenţiu Roşu!
Citit 1770 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!