betano
Instagram

Calificare de ţinut minte

Joi, 01 Noiembrie 2018 13:55
Astra a fost la un pas să intre în istorie, cu o eliminare ruşinoasă la Cluj, pe terenul divizionarei secunde U. Ce poţi spune atunci când în min. 8 tabela arată 3-0 pentru adversari? Probabil, că, nici la exerciţiile de antrenament nu se reuşea să dai 3 goluri în 8 minute…

Şi totuşi, a existat… reacţie! Diferenţa valorică, diferenţa de potenţial fizic, puterea de luptă, toate la un loc au făcut posibilă o revenire pe tabelă şi, după 3-3 în timp regulamentar, finalul a fost fericit pentru noi: calificare în sferturi, cu 4-3 scor general în dreptul elevilor lui Gheorghe Mulţescu!

Rezultat din care ar trebui trase câteva concluzii şi destule învăţăminte!

U Cluj – Astra 3-4 (Abrudan 2′, Taub 5′, 8′ / Llullaku 13′, 75′, Cordoş autogol 24′, Sepsi autogol 99′)