betano
Instagram

Ratările nu ţin loc de puncte

Luni, 05 Noiembrie 2018 12:07
Astra a pierdut contra FCSB-ului, scor 1-0 pentru bucureşteni, partida disputată pe un stadion - Naţional Arena, mai dezolant ca niciodată!

În primul joc contând pentru returul sezonului regulat din Liga I, elevii lui Gheorghe Mulţescu au avut o mulţime de şanse de a pleca cu punct sau puncte din această dispută, dar, până la urmă, nu a reuşit nimic, tot un penalty, transformat de Gnohere, fiind cel care a decis partida!

Asta deşi echipa noastră a beneficiat de un penalty, irosit, în prima repriză, de Llullaku şi de alte ocazii imense, ultima, chiar în prelungiri, când Zoua – rămas singur cu Bălgrădean, a şutat peste poartă!

Iar, după două eşecuri consecutive în campionat, pentru echipa noastră, meciul cu poli Iaşi, de sâmbătă (ora 15,00, stadion „Marin Anastasovici”) devine unul în care doar victoria intră în calculele pentru o poziţie în play-off!

FCSB - Astra 1-0 (0-0)

Stadion: “Naţional Arena”. Spectatori: circa 2500. A marcat Gnohere (67'-penalty)

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, L. Filip, Jr. Morais, Roman - Nedelcu, Teixeira (Zlatinski ’83) – Man (Rusescu ’88), Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan ’46) – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Astra Giurgiu: Lazar – Belu Iordache, Cestor, Erico (Bejan ’68), Radunovic – Mrzljak (Zoua ’74) – V. Gheorghe, Roşu, Biceanu, Llullaku – Begue (Buş ‘88). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Au arbitrat: Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca). Asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare) şi Sebastian Gheorghe (Suceava)