Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 6 41
2 FCSB 6 36
3 Universitatea 6 33
4 Viitorul 6 30
5 Astra 6 24
6 Sepsi 6 20
betano
Instagram
FC Farul Constanta FC Farul Constanta

Ultima repetiție, fără probleme

Duminică, 27 Ianuarie 2019 21:11
Astra a încheiat perioada de pregătire precompetițională cu un amical împotriva divizionarei secunde Farul Constanța.
Jucat la Giurgiu, pe un teren cum nu se poate mai bun raportat la această perioadă, jocul a însemnat un antrenament util, de tonus, înaintea stratului oficial din 2019, care va fi pentru elevii lui Costel Enache, vineri, 1 februarie, la Giurgiu.
A fost 4-1 pentru echipa noastră, după 1-0 la pauză, ultimul venit, atacantul finlandez Vahid Hambo deschizând scorul. În partea secundă au marcat și ceilalți atacanți, Zoua - cu o dublă și Alibec, respectiv Alex Moise, din penalty, pentru Farul, pentru un 4-1 fără emoții, la final.
Pentru echipa noastră au evoluat: Lazar - Belu, Cestor, Bejan, Radunovic - Moise, Biceanu, Roșu- V. Gheorghe, Vahid, Llullaku, iar, după pauză au intrat și Santos- Butean, Erico, Crișan, Trușescu, Pires, Mrzljak, Begue, Alibec, Zoua, Balaure, Dima și Chiriac.
Citit 1043 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!