Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 13 27
2 Viitorul 13 25
3 Universitatea 13 23
4 Mediaş 13 21
5 Botoşani 13 19
6 Astra 13 19
7 Poli 13 18
8 FCSB 13 18
Instagram

A venit și momentul eșecului

Luni, 11 Martie 2019 10:04
După o serie excelentă de rezultate, cu 10 meciuri consecutive în campionat, plus unul în Cupa României, fără înfrângere, echipa noastră a ratat startul în play-off pierzînd, nedrept, la Craiova, scor 1-0.

Repetarea duelului din campionat, la doar 6 zile distanță, a adus altă ”încărcătură” partidei, gazdele reușind, din nou, să deschidă scorul prin Koljic, dar, de această data ”scenariul” prin care elevii lui Costel Enache întorc rezultatul nu s-a mai repetat.

Rateu Istvan, fair-play Bancu

Din păcate, odată cu aceederea în play-off, arbitrajul echidistant de care echipa noastră a avut parte în ultima perioadă a dispărut, la jumătatea reprizei secunde, centralul Istvan Kovacs alegând să nu dea penalty pentru Astra la un henţ clar comis de Bancu, care se afla în propria suprafaţă de pedeapsă. "Am vorbit cu Istvan Kovacs, i-am spus că m-a lovit mingea în mână” – avea să recunoască Bancu, dar, din păcate, fair-play-ul jucătorului advers nu schimbă rezultatul acestui meci, care, clar, putea fi altul. A fost un joc cu multe momente de tensiune. Accidentarea lui Bejan, căruia un adversar i-a spart capul, fără ca arbitrilor să li se pară vreo ”problemă”, eliminarea lui Radunovic sunt doar două ”episoade” dintr-o ”duminică nefastă”.

CSU CRAIOVA - ASTRA 1-0 (1-0)

A marcat: Koljic 18

CSU CRAIOVA: Pigliacelli - Martic (45 Dimitrov), Kelic, T. Ferreira, Bancu- Cicâldău, Mateiu - Bărbuț, Mihăilă (83 Bic), Drăghici - Koljic (70 Fortes). Antrenor: Devis Mangia.

ASTRA: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Radunovic - Begue (46 N. Roşu), Mrzljak, Romario, V. Gheorghe (86 Biceanu) - Daogari, Llullaku (62 Balaure). Antrenor: Costel Enache.

Citit 644 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!