Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 22 44
2 Astra 22 40
3 FCSB 21 39
4 Universitatea 22 37
5 Mediaş 22 36
6 Viitorul 22 35
7 Botoşani 22 33
8 Sepsi 22 28
Instagram

Tamaș – gol la primul meci în tricoul Astrei

Joi, 01 August 2019 11:35
Venit de marți la antrenamentele lui Dan Alexa, fundașul Gabi Tamaș a bifat și prima apariție în tricoul Astrei, acesta fiind integralist în partida amicală cu FC Pucioasa (echipă de liga a III-a), câștigată de echipa noastră cu 2-1.


Mai mult, Tamaș a și marcat golul egalizator, cu capul, în prima repriză, Florentin Matei fiind cel care a adus victoria, după pauză, într-un joc în care Astra a folosit jucătorii noi și pe cei care nu au bifat suficiente minute în primele trei runde, Tounkara, Andronic, Bruno David, Stahl, bifând primele minute în tricoul echipei noastre, la fel ca și Tamaș.David Tiram a reziliatAlfel, unul dintre jucătorii care a evoluat în acest sezon pentru Astra,israelianul David Tiram a reziliat înțelegerea cu clubul nostru. Titular prima etapă, când a și marcat un gol, în remiza cu FC Botoșani, Tiram a convenit asupra rezilierii, luându-și la revedere de la colegi la finele amicalului cu Aninoasa.
Citit 1426 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!