Clasament

# Team M P
4 Sepsi 24 37
5 Botoşani 24 37
6 Academica 24 35
7 FC 24 30
8 Chindia 24 29
9 Astra 24 28
10 Mediaş 24 28
11 AFC 24 28
12 Dinamo 24 27
13 Viitorul 24 26
Instagram

Tamaș – gol la primul meci în tricoul Astrei

Joi, 01 August 2019 11:35
Venit de marți la antrenamentele lui Dan Alexa, fundașul Gabi Tamaș a bifat și prima apariție în tricoul Astrei, acesta fiind integralist în partida amicală cu FC Pucioasa (echipă de liga a III-a), câștigată de echipa noastră cu 2-1.


Mai mult, Tamaș a și marcat golul egalizator, cu capul, în prima repriză, Florentin Matei fiind cel care a adus victoria, după pauză, într-un joc în care Astra a folosit jucătorii noi și pe cei care nu au bifat suficiente minute în primele trei runde, Tounkara, Andronic, Bruno David, Stahl, bifând primele minute în tricoul echipei noastre, la fel ca și Tamaș.David Tiram a reziliatAlfel, unul dintre jucătorii care a evoluat în acest sezon pentru Astra,israelianul David Tiram a reziliat înțelegerea cu clubul nostru. Titular prima etapă, când a și marcat un gol, în remiza cu FC Botoșani, Tiram a convenit asupra rezilierii, luându-și la revedere de la colegi la finele amicalului cu Aninoasa.
Citit 2837 de ori
SPONSORI OFICIALI

  logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

    Tinmar  intervenus-logo      ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!