Clasament

# Team M P
1 Universitatea 6 38
2 CFR 1907 6 37
3 Astra 6 29
4 FCSB 6 28
5 Botoşani 6 28
6 Mediaş 6 25
Instagram

Cei care au "speriat" Liga I

Luni, 28 Octombrie 2019 20:54
Venirea lui Bogdan Andone pe banca tehnică a Astrei se dovedeşte o mişcare inspirată, şase puncte din tot atâtea posibile, ambele succese venind în deplasare, pe terenul unor contracandidate la play-off, fiind bilanţul perfect, până acum.


După 3-2 la Sfântu Gheorghe a venit şi un 2-1 la Botoşani, cuplul letal al Astrei, varianta "cu mai multă experienţă" - format din Alibec şi Budescu făcând diferenţa, cu câte un gol de fiecare.

Şi, parcă ne aducem aminte de... vremurile bune, când Astra era ultima echipă din Liga I, care ieşea din "toamna europeană", în primăvară!

Cu Bogdan Andone pe bancă, echipa noastră a reuşit două rezultate care o ţin, cu şanse reale în lupta pentru clasarea în primele şase ale ligii I, de unde echipa noastră nu a lipsit niciodată, de când se joacă play-off.  Urmează o deplasare "cu repetiţie", la Sepsi, în Cupă, apoi două meciuri pe teren propriu, cu Iaşi şi Voluntari, care pot duce Astra chiar pe podium". Cu Budescu şi Alibec în teren totul pare posibil, nu?
Citit 1596 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!