Stiri

Video

Rezumat video Astra Giurgiu - Viitorul Voluntari 0-1

Joi, 09 Octombrie 2014 00:00
Viitorul a câştigat surprinzător la Giurgiu, cu Astra, scor 1-0, graţie unui gol marcat de Bonilla în minutul 2 al partidei. Acest eşec ar putea să-i fie fatal lui Daniel Isăilă, care nu a reuşit să pună capăt degringoladei din sânul echipei sale.

Meciul Astra-Viitorul a început practic de la scorul de 1-0 pentru oaspeţi, care au deschis tabela în minutul 2,a atacantul Bonilla finalizând la colţul lung, în stânga lui Lung jr. După deschiderea scorului a plouat cu ocazii la poarta Viitorului, Ben Youssef, Seto, Cristescu şi Laban irosind şanse bune de a egala. În repriza secundă, tot Astra a fost la timonă.

Giurgiuvenii au controlat jocul la capitolul posesie, iar oaspeţii s-au mulţumit să apere cu toate liniile avantajul fragil de pe tabelă. Cea mai mare ocazie a Astrei a fost irosită de Cristescu, care a trimis cu capul în bara porţii lui Buzbuchi. În minutul 72 s-a petrecut un moment controversat, când Bukari a căzut în careu, după un duel cu Mamele, dar arbitrul de centru a lăsat jocul să continue, spre disperarea gazdelor.